Slová vodohospodárov vyvolávajú vážne rozpaky a podľa všetkého klamú verejnosť. Prečo? Podľa vyjadrenia hovorcu vodohospodárov Pavla Machavu Domaša neslúži na rekreáciu, ale na dodávanie vody súkromným priemyselným podnikom a za týmto účelom bola podľa nich budovaná. Vyjadrenia vodohospodárov sú doslova verejným výsmechom, keďže v okolí Domaše sú postavené tisíce chát a desiatky rekreačných zariadení. To však nie je všetko.
Tí istí vodohospodári, ktorí tvrdia, že Domaša neslúži na rekreáciu majú na svojej vlastnej internetovej stránke zverejnený takýto text:
Nadpis:
Voda ako krajinotvorný prvok a zóna oddychu
Text v závere:
...Rekreačným účelom slúžia nielen vybudované vodné nádrže Ružín, Zemplínska šírava a Domaša, ale aj Thurzovské kúpele s jazerom, Bardejovské kúpele, klimatické kúpele s vodoliečebným ústavom v Štóse a i.
tu je link: www.svp.sk/bah/default.asp
Čo je vlastne pravda? To čo tvrdí hovorca, alebo to čo je uvedené na oficiálnej stránke podniku?
Ak Domaša neslúži na rekreačné účely, tak potom sú projekty, ktoré podporila Európska únia miliónmi EUR v okolí Domaše podvodom, keďže väčšina podporených projektov v minulosti ale aj v súšasnosti slúžila na rozvoj cestovného ruchu.
Netransparentný a neprehľadný manipulačný poriadok Domaše a správanie sa vodohospodárov vyvoláva viacero otáznikov. Chýbajú totiž relevantné odpovede na to, aký je dôvod vypúšťania Domaše?
Domaša je totiž štátna nádrž a bola budovaná zo štátnych prostriedkov a z peňazí daňových poplatníkov. Je zaujímavé, ako vodohospodári chránia súkromný záujem na úkor záujmu samosprávy a širokej verejnosti. Ak Domaša slúži súkromným podnikom, vyvstáva otázka, ako platia za tieto služby súkromné podniky a ako budú vodohospodári kompenzovať straty, ktoré vzniknú z dôvodu nehospodárneho vypúšťania vody všetkým prevádzkovateľom v okolí Domaše.
Nezodpovedaná otázka znie:
Prečo a za čo vodohospodári hája zájem súkromných podnikov na úkor záujmu samosprávy, rybárskeho zväzu a širokej verejnosti?