Je rozhodnuté. Voľby okolo Domaše zmeny nepriniesli. Starostom v Holčíkovciach ostáva Michal Flešár. Starostom obce Kvakovce ostáva Vladislav Kolesár. Čítajte podrobné výsledky volieb. Doplňujeme o vyjadrenia kandidátov.
Počet hlasov pre jednotlivých kandidátov:
1. Vladislav Kolesár: 98 hlasov
2. Ján Ondovčák: 90 hlasov
3. Mgr. Radovan Kapraľ: 67 hlasov
4. Bc. Martin Adamčík: 19 hlasov
Počty hlasov pre jednotlivých poslancov.
1 |
Ján Tutko |
137 |
2 |
Viktor Humeník |
124 |
3 |
Jozef Danč |
113 |
4 |
Jaroslav Dupaľ |
76 |
5 |
Zdenko Magnus |
76 |
6 |
František Tutko |
71 |
7 |
Viera Gešperová |
69 |
8 |
Eva Baková |
66 |
9 |
Ľudmila Baranová |
62 |
10 |
Hana Pavlinská Ing. |
58 |
11 |
Andrea Tutková, Bc. |
57 |
12 |
António Janev Bc. |
54 |
13 |
Agáta Ondovčáková |
44 |
14 |
Martina Perháčová |
41 |
15 |
Ľubomír Baran |
35 |
16 |
Mária Baranová |
34 |
17 |
Mária Kvasilová |
34 |
18 |
Juraj Čikot |
30 |
19 |
Ľubica Pavučková |
13 |
Vyjadrenie kandidátov k voľbám:
Mgr. Radovan Kapraľ
V prvom rade sa chcem poďakovať svojim voličom za dôveru. V druhom rade chcem zablahoželať víťazovi volieb p. Kolesárovi, ktorý získal najväčší počet hlasov. Prajem mu veľa úspechov, aj keď mu jeho situáciu nezávidím, pretože nezískal ani jedného poslanca. Som presvedčený, že som mal najlepší program, avšak ľudia sa rozhodli inak a ja to rešpektujem. Som presvedčený, že výsledky volieb konzervujú dnešný stav a neprinesú zmenu ani v obci, ani na Domaši aj napriek tomu, že 2/3 občanov voličov hlasovalo za zmenu čo je vážny signál aj pre starostu obce.
Voľby na poslancov hodnotím veľmi pozitívne. Za našej výraznej podpory boli zvolení poslanci p. Jozef Danč, p. Viktor Humeník a p. Jaroslav Dupaľ. Trochu ma mrzí, že do zastupiteľstva neprešiel p. Janev aj keď na začiatok je to veľmi dobrý výsledok.
Nemyslím si, že sa stalo chybou, že sa hlasy rozdelili na nedohodnutí sa ostatných kandidátov. Ja osobne som nevidel priestor na dohodu, pretože dohoda mohla byť len na programe. Každá iná dohoda by nebola na prospech. Teší ma, že sme sa programovo vedeli dohodnúť s p. Baranovou a p. Dupaľom, ktorí kandidovali na starostu a neskôr odstúpili.
Jaroslav Dupaľ
Touto cestou ďakujem všetkým voličom,ktorí sa rozhodli podporiť mojú kandidatúru na poslanca obecného zastupiteľstva. Verím,že budem pre obec prínosom a spoločnými silami dokážeme odstraniť nenávisť a intrigy. Samozrejme je potrebne začať riešiť aj veľa ďalších vecí,ktoré budu prospešne pre obec,občanov a chatárov.
S pozdravom poslanec OZ Jaroslav Dupaľ.
Vyjadrenia ostatných kandidátov Vám prinesieme.