Pozor, vyhlásená výzva na obnovu domov po zemetrasení.

Dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna a zajtra Oľga.

Do začitaku olympijskýh hier ostáva 4 dni.

Položte nám otázku a my Vám odpovieme.

Pridaj odkaz

Martin
PRIDANÉ : 11.03.2015
Chcel by som poprosit organizatorov cyklistickych pretekov Okolo Domase 2015 aby vyriesili problem s odpadkami ktore vyhadzuju cyklisti po ceste...jedna sa hlavne o plastove flase od sponzora resp.tie v ktorych maju vodu...minuly rok sme asi 4 rodiny pocas vyletu s detmi z Tisavy na Trepec pozbierali asi 6 vriec tychto flias ktore boli porozhadzovaneokolo cesty...ak by sme to neurobili tak su tam asi doteraz lebo organizator asi nepovazoval za potrebne poslat tam po pretekoch nejaku upratovaciu catu....skoda ze take pekne podujatie sa takto prezentuje...viem,ludi nezmenime,mozno by stacilo nejake upozornenie na starte aby to nerobili a po pretekoch aspon tu cestu po lese medzi Dobrou a Valkovom prejst a tie plastove flase pozbierat.

michal
PRIDANÉ : 24.01.2015
AKO SA Má dOMAšA,JE DOSť VODIčKY? bUDú V LETE AJ RYBY?zMIZNúBUDY OKOLO dOMAšE/ASI ZAčAL PLATIť ZáKON O čIERNYCH STAVBáCH/? tEšíM SA NA NOVú SEZONU A STRETNUTIE SO SKáLNYMI

obyvateľ obce
PRIDANÉ : 24.01.2015
Ohľadom návrhu pomenovania ulíc v obci by som mal pár návrhov a verím že aj ostatný občania by prišli so svojimi návrhmi. Vzhľadom na to aby sa nič zbytočne nevymýšľalo, navrhujem použiť staré neoficiálne názvy, o ktorých tu už bolo v minulosti pár krát počuť. Hlavná, Kamenná, Blatná, Pánska, Cintorínska, atď...

Chatár z Valkova
PRIDANÉ : 05.09.2014
Zase si dovolím jeden optimistický príspevok na tomto pomerne pesimistickom fóre ( a dúfam že sa časom pomer obráti ). S radosťou som si pozrel video z Kid race preteku konaného v nedeľu, 24.8.2014. To, že vznikajú aktivity takéhoto typu a organizujú ich ľudia v ktorých spomienkach sa Domasa spája s príjemnými zážitkami svedčí o tom, že hoci zlyhávajú samosprávy, ma nasa oblubena VN sancu prezit. Drzim palce organizátorom vsetkých príjemných akcii a zelam nam vsetkym ako aj obyvatelom obci v okoli Domase zdravi rozum pri dalsich volbach do samosprav.

Odpoveď pre zvedavý
PRIDANÉ : 20.08.2014
Táto spoločnosť je uvedená v zápisnici zo zastupiteľstva. Podľa našich zistení je to firma z Českej republiky. Treba hľadať v Českom obchodním rejstříku.

zvedavý
PRIDANÉ : 20.08.2014
Vami prezentovaná firma Eporetol s.r.o. nie je zapísaná v obchodnom registri. O akú firmu ide?

Odpoveď pre Domašan
PRIDANÉ : 15.07.2014
Prednášku z Obchodného zákonníka si nechajte a prestaňte cielene mútiť vodu. Snažíte sa navodiť dojem, že za zlé rozhodnutia môžu poslanci a starostovia sú len vykonávatelia príkazov, čo však nie je pravda. Každý nesie zodpovednosť, ale miera zodpovednosti je odlišná. Z praxe. Aj jednoduchá obyčajná babka vie, že svoju záhradu predá až vtedy, ak jej kupec zaplatí za záhradu peniaze. Napríklad starostka Novej Kelče to nevedela, alebo nechcela vedieť? Kto má zodpovednosť? Poslanci, alebo starostka? Ona s platom skoro 2 tisíc EUR v roku 2012 sa má právo vyhovárať na poslancov? Takýchto prípadov je v okolí Domaše viac. Jednoduchá otázka pre Vás. Ako viete, že nikto nepodal trestné oznámenie? V momente, ako dostaneme súhlas od Združenia chatárov a rekreantov Domaše, zverejníme podrobnosti. Potom budeme zvedaví na Váš právny názor plný odbornej terminológie.

Domašan
PRIDANÉ : 15.07.2014
Je ťažko reagovať, ak má človek len jednostranný a cielený pohľad. Tak ako som napísal nielen starostom ale vidím už aj autorovi, ktorý píše stále reakcie na mňa chýba odborná - právna spôsobilosť. Existuje obchodný zákonník, občiansky zákonník a pod.... Ak v zmluve chýba nejaké ustanovenie platia ustanovenia zákonov podľa ktorých bola zmluva spísaná. Snažím sa písať jednoducho a nepoužívať odbornú terminológiu. Ak je podozrenie, že bol spáchaný trestný čin je potrebné podať trestné oznámenie.Ak niekto vie, že bol spáchaný trestný čin a má dosväčujúce podklady a nepodal trestné oznámenie, spolupodieľa sa na páchaní tresného činu ako spoluvinník. Neuznávam formu len obvyňovania a nečinnosti. Takéto vyjadrenia bez konkrétnych krokov vyvolávajú podozrenia neobjektívnosti a účelovosti.

Odpoveď pre poslanec
PRIDANÉ : 14.07.2014
Vy nemôžte všetko odsúhlasiť, čo Vám Váš starosta predloží. Ak Vám to nepredložil včas, tak za to nehlasujte a kritizujte ho za to. Ak ste ticho, nemôžte sa potom vyhovárať. Mali by ste trvať na tom, aby o rokovaní zastupiteľstva informoval rozhlas, obecná stránka aj úradná tabuľa. Ak sa starostovia snažia rokovať neverejne, tiež to o niečom svedčí. Začnite sa pýtať svojich starostov, kde dávajú peniaze a čo s nimi robia? Máte na to plné právo a keď Vám nebudú chcieť odpovedať, využite zákon o Slobodnom prístupe k informáciám 211/2000.

poslanec od Domaše
PRIDANÉ : 14.07.2014
Robím poslanca v obci pri Domaši a nepoviem radšej v jakej. Neni to také lahke jak si všetci myslia. Starosta zvola schôdzu len keď potrebuje a dá odhlasovať čo si pripravil. Niekedy len zavola cez telefon abo sms. On nám nepovie nič len že potrebuje toto odsúhlasiť. Myslite si že volá dajakých ľudí aby vedeli o schodzi? A čo máme robiť, nepovedia nám skoro nič len že toto tu rychlo a už sa hlasuje a keď sa dačo spýtate tak z vas zrobi hlupaka.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >>