Začala registrácia na Svätojánsky beh na Domaši Dobrej a cyklistické podujatie Okolo Domaše. 

Dnes je utorok 25. júna 2024, meniny má Tadeáš a zajtra Adriána.

Do začitaku prázdnin ostáva 6 dní.

Položte nám otázku a my Vám odpovieme.

Pridaj odkaz

michalka
PRIDANÉ : 24.09.2013
Mrzí ma,ked čítam správy o dlhoch dedín voči SP, štve ma,ked sú to rekreáčne oblasti, ktoré zarábajú, ale prekvapuje ma hlavne to, s akou benevolentnosťou občanov,rekreántov,chatárov,rybárov sa stretávam pri správach o Novej Kelči, kde p.starostka a jej suputníci vymenili pláž za akési neznáme pozemky,ktoré pre obec nemajú takmer žiadny význam.A štve ma najmä to, že k vode sa asi dostanú iba vyvolení, že ten "aquapark" tam nikdy stať nebude a pán bohatý podnikateľ si z ľudí urobí rukojemníkov.Vysvetlí mi niekto, k čomu vedie táto výmena,kto na tom zbohatne a či všetky snahy o záchranu Domaše,ktoré sme podpisovali v petíciách neposlužia zase len tým najbohatším?To vážne zanikne milé,rodinné územie,kde trávilo leto množstvo rodín,skupín priateľov a rybárov.Je mi do plaču,ked vidím, akí sme obyčajní ľudia bezmocní proti svojvôli bohátych a silných/aj proti nedotknuteľnosti p.starostky a jej poslanco v/

Odpoveď pre EHM
PRIDANÉ : 24.09.2013
Včera dlžila obec Kvakovce Sociálnej poisťovni viac ako 1200,- EUR. Dnes, k 24.9.2013 zverejnila Sociálna poisťovňa nový zoznam, kde už dlžia iba 3,5 EUR.

ehm
PRIDANÉ : 24.09.2013
Dlžia 3,35 eura nechcem sa ich zastávať ale myslím že to je len nejakým nedopatrením...som zvedavý či pridáte aj druhostranný odkaz lebo pridávate iba samé kritické...myslím že v tých 3,35 eura nie je problém a vo Vašom článku to opisujete ako keby dlžili stotisíc. Píšem to ako nestranný človek a neobyvateľ Kvakoviec...

chatár z Valkova
PRIDANÉ : 24.09.2013
K clanku o dlhu obce Kvakovce. Pokuty a penale su neopodstatnenym vydavkom a preto si myslim, ze by pripadne penale mal Socialnej poistovni zaplatit ten funkcionar, za ktoreho vedenia k pochybeniu doslo. V organizacii kde pracujem taketo pripady riesi skodova komisia.

chatár
PRIDANÉ : 10.09.2013
Chatári smerom na Detrík nemajú už kontajner na odpad od minuleho septembra čiže 2012. Odpad si každý berie domov. Zaujímavé je, že šeky za odpad nám boli doručené včas, ale kontajner do dnešného dňa nie. Za čo máme platiť??????????????? Pán Tutko: dúfam, že dôjde k náprave. Chatár

Jana
PRIDANÉ : 05.09.2013
Nanestastie mam chatu v centre diania a hluku z diskotek toto leto som si uzila poriadne. Som rada, ze pan Hricko robil len dve alebo tri, ale ten s decibelmi nesetril, ten to zaklincoval. Lutujem majitelov hotela, kde boli urcite ubytovani hostia, ktori sa po hlucnej noci urcite na Dobru nevratia. Prestala som chodit na chatu cez vikendy, ved kazdy chatar si chce na Dobrej oddychnut. Vobec nechapem podnikatelov, ktori tie diskoteky prevadzkuju. V plechaci zacinala dikoteka vzdy az o 22.00. Mladez, ktora tam prisla z blizkeho okolia pravidelne odparkovala auta zasobene alkoholom pred centrom diania, aby nemuseli minat v bare. Pravidelne sa presuvali do aut , potuzili sa vlastnym alkoholom potom zatancovat a stale dookola. Perfektni zakaznici...:-) Priatelia s malymi detmi si prenajali chatu na tyzden, po prvej noci na Dobrej zbalili kufre a odisli s tym, ze na Dobrej je velmi zle a mali by ju premenovat na Domaša-Zla...:-) Nezvladli hluk zo styroch diskotek. Navrhla by som , aby sa konala vzdy iba jedna diskoteka a presny harmonogram na leto. Napr. stvrtok Plechac, piatok Hricko (ale mal by prehodnotit decibely)a sobota Plaz. Po tyzdnoch by si obmienali iba dni, aby nikto nebol ukrateny. Tolko moj nazor.

chatár z Valkova
PRIDANÉ : 03.09.2013
Ja len dufam, ze sa problem hluku na Dobrej nevyriesi prestahovanim hluku do ineho strediska ( nedajboze na Valkov )

chatár Ivo
PRIDANÉ : 02.09.2013
Dúfam, že sa konečne raz a navždy vyrieši hluk nielen od pána Hricka , ale hlavne hluk z Plecháča a z pláže. Snáď existujú pravidlá pre diskotéky v otvorených a uzavretých priestoroch. A združenie je výborná vec, ak bude možnosť, tiež sa rád pridám.

chatár
PRIDANÉ : 01.09.2013
To ako viete, že nič nerobím? Nie každý má povahu niekoho združovať a čosi organizovať.Ale stále sa viem postaviť za správnu vec. Ak budem mať príležitosť rád sa pridám.A hlavne som rád, že máme združenie, hoci ešte členov nepoznám, nepoznám ich aktivity, všetke informácie boli vlastne doteraz anonymné, tak sa nečudujte, že chatári o združení nevedia. Držím nám palce!

Odpoveď pre chatár
PRIDANÉ : 31.08.2013
Združenie Chatárov a rekreantov Domaše vzniklo na jar tohto roku a k dnešnému dňu má už 112 členov nie len z Dobrej, ale aj z Evy a Novej Kelče. Členovia združenia neriešili pána Hricka, ale hluk od pána Hricka a to je rozdiel. Nie je pravda ako píšete, že sa členovia zaoberajú len pánom Hrickom. Z posledných aktivít: členovia združenia hodnotili na jar pripravenosť stredísk na Domaši, kritizovali nepokosenú trávu a odviezli odpad a seno pred dom starostu Kvakoviec Ondovčáka, členovia združenia zastupovali 120 chatárov podpísaných pod petíciu ohľadom Sun Dance, ďalší traja členovia združenia požiadali starostu Holčíkoviec o informácie, kde tečú peniaze z rekreačnej oblasti a čo robí s majetkom. Tiež sa zbierajú informácie o kauzách v samospráve v okolí Domaše a výsledky tejto investigatívnej práce budú predstavené na jeseň, ktorá bude naozaj horúca :-). A Vy ste kde boli doteraz? Máte problém, príďte a staňte sa členom združenia alebo vyvíjajte aktivity samostatne, alebo to robte pod hlavičkou združenia. Viac ľudí, viac rozumu. Píšte obci, volajte poslancom, snažte sa tiež niečo robiť a nie čakať, že Vás niekto osloví. Prečo by Vás mal niekto osloviť? AK máte problém, buďte aktívny lebo robotu za Vás nikto neurobí a problémy sa len tak ľahko neodstránia. Nadávať vie každý a poriadne.

<<  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  >>