Verejná súťaž - lukratívny pozemok v obci pri Domaši na predaj.

Dnes je pondelok 20. mája 2024, meniny má Bernard a zajtra Zina.

Do začitaku prázdnin ostáva 42 dní.

Položte nám otázku a my Vám odpovieme.

Pridaj odkaz

Odpoveď pre Domašan
PRIDANÉ : 14.07.2014
Uvádzate, že starosta len vykonáva rozhodnutia obecného zastupiteľstva. Takéto tvrdenie je zavádzajúce a klamlivé. Starosta má predsa právo nepodpísať uznesenie zastupiteľstva. V koľkých prípadoch svoje právo starostovia využili? V okolí Domaše je to pravdepodobne nula prípadov, stačí si pozrieť zápisnice. Navyše 99 % návrhov na uznesenie podľa zápisníc predložili na schválenie samotní starostovia obcí. To znamená, že starostovia nesú plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia a vyhovárať sa dnes na zastupiteľstvo nie je na mieste. Ak mali starostovia výhradu voči uzneseniu, mohli ho vetovať a informovať o svojich výhradách verejnosť. Ak uznesenie podpísali, nemajú sa na čo vyhovárať. Čo sa týka zodpovednosti, tak hlavnú zodpovednosť za fungovanie obce nesie vždy starosta obce. Napríklad kúpnu zmluvu na predaj pozemku nepodpisujú poslanci, ale starosta a ten aj zodpovedá za obsah zmluvy. Ak na Novej Kelči peniaze za predaj pláží na účet obce neprišli, je to zodpovednosť starostky, pretože do zmluvy nedala žiadnu poistnú klauzulu, ktorá by obec ochránila. Otázka znie, prečo tam tú klauzulu nedala?

Domašan
PRIDANÉ : 14.07.2014
Netvrdím, že starostovia sú v tom nevinne, preto som ich vyzval aby nekandidovali. Platí však vždy prezumpcia neviny a to ja dodržiavam. Mám pocit, že to v diskusiách nie je zabezpečené.Vrátim sa však k podstate. Podľa mne dostupných právnych podkladov a výkladu zákona je starosta len výkonná moc v obci. Zákonodárnou mocou v obci je vždy obecný parlament. Ten je na to, aby rozhodoval a starosta má len vykonať to, čo je schválené. Ďalšou dosť dôležitou substanciou v obci je obecný kontrolór, ktorý má svoje povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákona. Moja otázka znie následne. Ako je možné, že pri tomto systéme ( uzákonenej kontroly a uzákoneného schvaľovania )k takýmto veciam dochádza. Kto je z hľadiska práva zodpovedný? Ak v obci funguje iný systém ako to zákon ukladá je potrebné v prvom rade vyriešiť toto raz a navždy.

odpoveď pre Domašan
PRIDANÉ : 14.07.2014
Čiastočný súhlas, ale vyhovárať sa na zdedené problémy, ktoré súčasní starostovia využívajú aako výhovorku a zvaľovať vinu na svojich predchodcov, to je trochu priveľa. Flešár 12 rokov. Telepúnová 8 rokov. Tutko 13 rokov. Na koho sa chcú stále vyhovárať? Stav Domaše je vizitkou týchto ľudí a nikoho iného. Pripravili sme celú sériu reportáží a hospodárení, ktoré obsahujú a budú obsahovať veľmi konkrétne čísla a dôkazy. Je veľmi dôležité, aby ľudia aj široká verejnosť vedeli, čo sa v obciach deje. Ako sa už potom zariadia, je ich vec. Starostovia si zvykli na anonymitu a neinformovanie občanov, ale tomu je koniec. Pravda bude pre viacerých veľmi nepríjemná, ale nedá sa jej vyhnúť. Píšete, že chatári užívajú obecné pozemky, a kde je problém? Prečo to samosprávy neriešia? Či opäť prídu výhovorky? Alebo to neriešia, aby sa mohli vyhovárať na chatárov? Prečo predávali pozemky len pod chatu a niektorí tak robia dodnes? Píšete o osočovaní, ale treba si uvedomiť, že fakty nie sú osočovanie. Ak Telepúnová odpredala pláže, tak ich odpredala. Ak Tutko predal pláže a jeho poradca ich predával za 4 x vyššiu cenu, tak je to kšeft a tunel na obecný majetok a ľudí. Ak Flešár predával plážové pozemky na aqvapark, ktorý dodnes nestojí, tak oklamal všetkých občanov zo svojej obce a chatárov. To sú fakty a nie osočovanie. To sú konkrétne činy súčasných starostov a nie ich predchodcov.

Domašan
PRIDANÉ : 14.07.2014
Pri čítaní týchto článkov, som stále viac a viac presvedčený o nekompetentnosti a neodbornosti ľudí ktorí nastúpili do vedenia obcí od roku 1989 v rámci celého regiónu Domaše. Nielen v obci Nová Kelča ale aj v obci Kvakovce, Holčíkovce a pod.... Ľudia ktorí tento stav v rámci Domaše navodili smelo a beztrestne žijú v tomto našom krásnom regióne naďalej a smelo kandidujú a podporujú nových kandidátov na starostov, ba dokonca kandidujú na nových starostov a poslancov. Obviňovanie jedného starostu je smiešne. Veď mnohé problémy, súdne spory, exekučné konania..... noví starostovia len zdedili po tých predchádzjúcich. Ak sa nepodarilo nejaký problém doriešiť je z neho kauza resp. podnet na protikampaň, pretože sa blížia nové voľby za starostov a poslancov. Najkrajšie je na tom to, že pokiaľ na tom ten či onen občan profitoval bol starosta respektíve poslanec dobrý. Ako sa blížia voľby a občan cíti, že môže profit ovať na inom hneď začne na predchádzajúceho kydať. Žasnem nad tým ako sa chatári kladú do pozície spravodlivých, ale aj jednoduchý človek hneď vidí ako je to s využívaním pozemkov, ktoré im v mnohých prípadoch nepatria.( Chatka postavená na celom pozemku ale používaná záhrada a používané prístupové cesty v okolí chatky na pozemkoch obce ..... ) Stretol som sa s tým v každej rekreačnej oblasti ( Dobrá, Monika, Eva, Kelča, Valkov..... Stačí pozrieť LV a ísť odfotiť okolie pár chatiek.Nehovorím o prenájmoch chatiek a neplatení s tým súvisiacich daní.....Držím palce nám občanom tohto regiónu aby v nadchádzajúcich voľbách vybrali vhodných kandidátov na starostov a poslanocv a určite nedali hlas tým, ktorí tento stav dovoli.Je dôležité klásť dôraz na odbornosť,vzdelanie,predchádzajúce pracovné výsledky a nie na falošné priateľstvá, osobný profit a kampaň založenú na osočovaní a pohŕdani. Držím palce t ým starostom, ktorí tieto problémy zdedili a dostali sa do nich naozaj nevinne, aby problémy úspešne doriešili. Tí starostovia, ktorí sú do problémov namočení nech ďalej nekandidujú a neokrádajú nás ostatných občanov obce.

Peggy
PRIDANÉ : 10.07.2014
Pri čítaní článku o tom cirkuse s pozemkami som pri tých jej vyjadreniach (hláškach) mal pocit akoby som čítal námet - scénar na film Pásla kone na betóne 3

chatár z Valkova
PRIDANÉ : 03.07.2014
Iste sa nepohnevajú diskutujúci v tomto odkazovaci, ked pokazim temu jednym pozitivnym prispevkom. Velmi ma potesil clanok na hlavnej stranke o Letnom kempe a skole jachtingu v stredisku Eva. Konecne jedna z aktivit ktore su na Domasi povodne a s Domasou velmi uzko spojene...ak vybudujeme v detoch vztah k Domasi,ziskame spojencov pri jej zachrane v buducnosti... drzim palce organizatorom tejto aktivity a tesim sa na vodnu plochu posiatu farebnymi plachtami.

Ivo
PRIDANÉ : 30.06.2014
Už sa tešíme na rušné noci pné hliku a opilcov v okolídiskoték, kým na Oravskej priehrade chcú tento rok zakázať všetky diskotéky, my tu na ďalekom východe budeme plašiť lesnú zver aj v noci...Čo dodať, Slovensko a zákony asi fakt končia niekde okolo Žiliny a k nám sa ten vytúžený kúsok kultúry asi nikdy nedostane....

Odpoveď pre chatár Domaša
PRIDANÉ : 25.06.2014
Obec by mala normálne vedieť gazdovať z príjmov, ktoré dostáva od štátu. Ak tak dokážu fungovať obce, ktoré pod sebou nemajú rekreačnú oblasť, musia vedieť aj obce okolo Domaše. Tabuľka, ktorá je zverejnená zobrazuje príjmy, ktoré obce vyberú naviac od toho, čo dostanú od štátu. V každom rekreačnom stredisku je pekne vidieť, či sa peniaze ľudí v obciach strácajú, alebo nie.

chatár Domaša
PRIDANÉ : 25.06.2014
Pračo ste nenadali tabuľku aj vydajov? Tak by sme zistili kolko im ostava financii do vrecka!?!či. Koľko podielovych dani dostavaju obce od štatu zistite od ministra financii. Skuste ho požiadať o taku službu.či

odpoveď pre rybár Mišo
PRIDANÉ : 18.06.2014
To, že Vás zaujíma iné neznamená, že iných nezaujíma to, čo sa v Kelči udialo a deje a aký tunel starostka na obec Nová Kelča a vlastných ľudí spískala. Verejnosť bude veľmi prekvapená. Tunelovanie v samospráve je hlavnou príčinou celého úpadku na Domaši. Ak by sa nekradlo a netunelovalo, bolo by aj na to, o čom píšete. Viete koľko Nová Kelča získala z daní od chatárov, z poplatkov od rekreantov, rybárov a z predaja pozemkov za roky 2008 - 2013? Presne 1.162.357,- EUR a to je oficiálny údaj z finančných výkazov obce. Je to viac ako 33 miliónov slovenských korún. Pýtajte sa pani Telepúnovej, kde dala peniaze ľudí? Kde sú tie peniaze? Kde sa stratili? A to bude drzo tvrdiť, že nemá smiešnych 2500,- EUR na poloostrov Krym, aby tam pokosila? Je toto vôbec normálne? Hanba. Hlavne že na svoje odmeny a plat peniaze má. Uvidíte, čo všetko vypláva na povrch a budú prekvapení aj občania v Novej Kelči, ako starostka klamala celú dedinu. Hneď, ako dostaneme súhlas od združenia chatárov, všetko zverejníme.

<<  1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  >>