Kompostéry pre každého vlastníka chaty na Dobrej aj v sobotu od 10:00 do 12:00. Kontakt: 0918 513 324

Dnes je utorok 26. mája 2020, meniny má Dušan a zajtra Iveta.

Do letných prázdnin ostáva 35 dní.

Vláda rozhodla. Čierne stavby v okolí Domaše by mali zmiznúť do apríla 2020


05.12.2019 | Správa prevzatá z TASR: KVAKOVCE. Nelegálne objekty pri vodnej nádrži Veľká Domaša sa majú postupne odstrániť. Situáciu riešila Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí.

 

 

Plán, ako to urobiť, vzala v stredu na vedomie vláda SR. Na základe výsledkov aktualizácie pasportizácie pristúpi Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) k podávaniu podnetov na stavebné úrady, aby mohli odstrániť nelegálne stavby.

 

SVP vykoná aj obhliadku na Veľkej Domaši. Pristúpi tiež k vysporiadaniu právnych vzťahov.

 

Takmer tristo čiernych stavieb

Štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Norbert Kurilla spresnil, že podľa pasportizácie bolo identifikovaných v okolí Domaše na pozemkoch SVP približne 280 nelegálnych stavieb, klasických i mobilných objektov, tretina z nich má známych vlastníkov.

„S tými SVP vstúpi do rokovaní o dohode o urovnaní. V prípade neznámych vlastníkov budú podľa zákona tieto objekty zhromaždené po dobu roka na pozemku SVP, a buď sa k nim vlastníci prihlásia, alebo nie a prepadnú v prospech štátu. K odstráneniu nelegálnych mobilných stavieb má podľa uznesenia vlády prísť do konca apríla 2020," uviedol Kurilla.

 

Ministerstvo životného prostredia SR v spolupráci so SVP zabezpečí analýzu právnej úpravy za účelom odstraňovania nelegálnych stavieb v budúcnosti.