Pozor: súťaž na prenájom kuchyne a baru na lodi Bohemia a na zmrzlinový stánok v prístave. Testovanie chatárov v Kvakovciach každú druhú sobotu od 07:00 do 12:00.

Dnes je pondelok 10. mája 2021, meniny má Viktória a zajtra Blažena.

Do Slávností Navalis ostáva 51 dní.

Začalo sa s prípravou projektovej dokumentácie cyklotrasy z Vranova na Domašu


21.04.2021 | S príchodom jarných mesiacov sa začalo pracovať na príprave projektovej dokumentácie plánovanej cyklotrasy, ktorá ma spojiť okresné mesto Vranov nad Topľou s vodnou nádržou Domaša.

 

 

 

 

 

Trasa je súčasťou Kostrovej siete cyklistických komunikácií v Prešovskom kraji. Mala by prispieť k prepojeniu Vranova nad Topľou so Stropkovom.

 

V súčasnosti je táto trasa napojenia prioritnou oblasťou riešenia cyklistickej komunikácie. Zahájila sa prípravná fáza vypracovania projektovej dokumentácie, ktorá je nevyhnutná k začatiu stavebných prác. Plánovaná cyklotrasa s východiskovým bodom v meste Vranov nad Topľou bude prechádzať katastrami obcí Majerovce, Sedliská, Benkovce, Slovenská Kajňa až po priehradný múr.

 

Navrhovaná cyklotrasa bude riešená predovšetkým ako segregovaná cyklistická cestička s voľnou šírkou koruny 3,5 m v extraviláne s najvyššou dovolenou rýchlosťou 15 km/hod, kde budú mať cyklisti a korčuliari obojsmerné pruhy šírky 1,5 m. Intenzita sa odhaduje na 200 cyklistov za hodinu. Uvedený úsek cyklistickej komunikácie predstavuje plánovanú novostavbu a modernizáciu v predpokladanej dĺžke 21,027 km.

 

Objednávateľom dokumentácie je Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš. Vypracuje ju prešovská projektová kancelária Váhoprojekt, s.r.o., ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Náklady na prípravu "Projektovej dokumentácie pre cyklistickú komunikáciu Vranov nad Topľou - RO Domaša" sú vo výške 79 800 eur. Projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja v rámci programu Výzva pre región 2020 dotáciou 45 000 eur. Aktivita je tiež realizovaná s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky cez program Podpora najmenej rozvinutých okresov. Ministerstvo poskytlo na tieto účely 29 161 €. Chýbajúcich 5,6 tis. eur sa budú v procese realizácie riešiť v roku 2021 z vlastných zdrojov samospráv. Pri realizácii projektu poskytuje odborné konzultácie Referát projektov Mestského úradu vo Vranove nad Topľou.

 

Počas prvých dvoch mesiacov roku 2021 sa uskutočnili stretnutia zástupcov OOCR HZ a HŠ a projekčnej kancelárie so starostami zainteresovaných obcí. Riešili v rámci nich trasovanie tak, aby vyhovovalo z pohľadu majiteľov pozemkov. V marci, keď už to umožnilo počasie, sa začali realizovať práce v teréne, čo znamená zameranie budúcej cyklistickej trasy. Dokumentácie pre jednotlivé obce by mali byť hotové v júni a v auguste 2021. Spracovaná dokumentácia bude následne slúžiť k územným konaniam a neskôr ako podklad pre stavebné konanie. Posledným a najnáročnejším krokom bude samotná výstavba cyklochodníka.

 

Predávate, alebo kupujete? Pridajte bezplatne svoj inzerát.

Pridaj inzerát